Strona główna Atone O Nas Oferta Kontakt
Krzysztof Kretkiewicz - "Krecik"

Zawodnik od lat znany z tras rajdów terenowych. Początki to odległy rok 1998 kiedy stał się 'szczęśliwym' posiadaczem GAZa 69m potocznie zwanego Gazikiem. Z tego okresu wywodzi się jego zamiłowanie do majsterkowania (wtedy, podczas jazdy 40 letnim pojazdem, była konieczność, teraz ku uldze sąsiadów z bloku już tylko hobby). Wraz z nadejściem XXI wieku zmienił pojazd na również pełnoletni, lecz zdecydowanie wytrzymalszy jakim jest Mercedes G, zwany przez złośliwych "Sportową wersją Leoparda". Tym pojazdem zwyciężał w wielu rajdach przeprawowych zarówno w klasach wyczynowych jak i extremalnych. W tak zwanym międzyczasie zdarzało mu się zasiadać na prawym fotelu (pilota/kamikazee) w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Na początku 2006 roku, w efekcie podpuszczenia przez kolegów ("Coooo ?!?! Że niby JA nie dam rady ?!?!?") rozpoczął swoją przygodę w wadze lekkiej i związał się z quadami ("to te takie malutkie Gelendy ?"). "Krecik", bo tak go nazywają w pół-światku 4x4, dość szybko zaczął wdrapywać się na pudło rajdów ATV, doświadczenie wyniesione z wyścigów samochodowych zaowocowało doskonałymi wynikami zarówno w rajdach przeprawowych jak i quadowych pucharach polski enduro i cross country.

W sezonie 2007 rozpoczął swoją ekspansję na zachód, ku wielkemu smutkowi Niemców i Francuzów, wspólnie z Jackiem Bujańskim zwyciężył rajd Croatia Trophy 2007 a następnie, już indywidualnie czterokrotnie (2007, 2008, 2009, 2011) wygrał maraton Dresden-Breslau (dawniej znany pod nazwą Berlin-Wrocław a obecnie po prostu Breslau) najbardziej ekstremalny rajd terenowy w Europie przy okazji wygrywając kilka odcinków w klasyfikacji łączonej Quady+Motocykle Enduro. Do listy rajdów w których zajął pierwsze miejsce należy doliczyć Baja Saxonia 2008 oraz niepoliczalną ilość rund polskich rajdów przeprawowych rozgrywanych w seriach Mamry Challenge oraz Yamaha Cup

Jego ulubioną rozrywką jest wygrywanie polskich rajdów cross-country - krajowych - The Great Escape (zwycięstwo w 2010 i 2011 roku) oraz rajdów z serii MT - MT Rally (2011) oraz MT Series (2011) i oczywiście afrykańskich - wygrał wszystkie trzy edycje RMF Morocco Challenge (2009, 2010, 2011)

Sezon 2012 rozpoczął od wizytacji 'towarzyskiej' na rajdzie Dakar w Argentynie a po powrocie został namówiony przez znajomych żeby się w końcu udać na zasłużoną emeryturę ("No daj nam w końcu coś wygrać"), z emeryturą to może jeszcze za wcześnie, ale sezon 2012 spędzi w domu przygotowując się w spokoju do sezonu 2013 (czytaj - nawet nie chce mu się patrzeć w stronę rozebranego quada stojącego pod ścianą, ale niedługo mu przejdzie i znów zacznie się ścigać ku rozpaczy coniektórych)

Obecnie spełnia się jako instruktor jazdy samochodami terenowymi i quadami w wielu firmach eventowych oraz sam organizuje takie imprezy i szkolenia.
Created by Atone
Sklep internetowy PRZEDRAJDEM.pl - Akcesoria do quadów